MLS® laserteraapia

MLS®  laserteraapia on abiks patsiendile leevendamaks kroonilisi valusid nende ägedas faasis, võimaldades nii kiiremini ja valuvabana naasta tavapärase igapäevase elu juurde ja toetades paremat enesetunnet töötades, sportides ja sotsiaalses plaanis.

MLS Robotlaserteraapia seade on lisaks valulike luu- ja lihaskonna haiguste sümptomite leevendamisele ka väärtuslik rehabilitatsioonivahend toetades paranemist ja taastumist opertasioonidest ja traumadest.

RAVI TEOSTAMISEKS ON VAJALIK ARSTI SAATEKIRI PABERKANDJAL!

Teenindame Teid eelbroneeritud aegade alusel!

Mitu MLS® laserravi protseduuri peate tegema, et saada soovitud tulemusi?

Üldiselt varieerub MLS® laserravi protseduuride arv vahemikus 5 kuni 10.

 

Mitu MLS® laserravi protseduuri peate tegema, et saada soovitud tulemusi?

Sõltuvalt kliinilisest faasist ja patoloogia tüübist on soovitatav rakendada MLS®-i laserteraapiat esimese nädala jooksul iga päev või ülepäeviti ja vähendada järgnevate nädalate seansside arvu:

Esimene näide: I. nädal: 5 protseduuri; II. nädal: 3 protseduuri; III. nädal: 2 protseduuri;

Teine näide: I. nädal: 3 protseduuri; II. nädal: 2 protseduuri; III. nädal: 1 hooldus.

Lõpliku otsuse teraapia parameetrite, sageduse ja arvu kohta otsustab igal juhul spetsialist, kes teades patoloogiat ja patsiendi haiguslugu määrab sobiva ravi.

 

Kui pikk on üks ravikord?

Teraapia kestvus varieerub sõltuvalt patoloogiast üldiselt 5 kuni 15 minutit. Teraapia kestus sõltub patsiendi omadustest ja raviala suurusest.

 

Kuidas rakendatakse MLS® laserravi?

  • füüsilisel kokkupuutel, kasutades käsiaplikaatorit
  • kontaktivabalt, kasutades robotiseeritud multidioodilist laserpead, mille sihtpindala on 5 cm läbimõõduga ning suudab automaatselt katta suured piirkonnad, kuni 900 cm2

 

Kas MLS® laserravi on võimalik rakendada isegi proteeside ja osteosünteesi vahendite puhul?

Jah, ravi on võimalik, kuid täpsema teraapia iseloomu määrab spetsialist.

 

Millised on MLS® laserteraapia kohesed mõjud patsiendile?

Valu leevenemine on reeglina tuntav juba peale esimestest teraapiat.

 

Mida patsient ravi ajal tunneb?

MLS® laserteraapia ei ole invasiivne ning on täiesti valutu ja hästi talutav. Ravi ajal võib patsient tajuda kerget ja meeldivat kuumuse tunnet.

 

Vastunäidustused

MLS®-i laserteraapia puhul on ainus absoluutne vastunäidustus silmade ja silmi ümbritsevate piirkondade ravi, kuna laservalgus võib põhjustada tõsiseid kahjustusi nende elundite sisemistes struktuurides. Sel põhjusel peavad teraapia ajal terapeudid, patsiendid ja kõik, kes viibivad laserravi ajal samas ruumis, alati kandma seadmega kaasas olevaid laserkaitseprille.

Laserravi on vastunäidustatud ka aktiivse verejooksu korral, fotosensibiliseerivaid ravimeid kasutanud patsientidel ja kasvajate korral. Rasedatel tuleb ravi teostada ettevaatlikumalt ning vältida kõhu ja selja piirkonda. Samamoodi ka diabeedi puhul. Tumedama nahatooni, tätoveeringute ja laste puhul ei ole laserravi vastunäidustatud, kuid laserdoosid peavad olema väiksema intensiivsusega.

Igal juhul peab laserravi rakendamist alati hindama spetsialist, kes jälgib patsienti ja teab üksikasjalikult tema kliinilist seisundit.