Terviseuuringuks valmistumine

ENNE UURINGUT

Noorsportlase terviseuuring on põhjalik analüüs, mille edukaks läbimiseks on vaja arsti ja sportlase koostööd. Palume noorsportlasel ja lapsevanemal tutvuda terviseuuringu juhisega, selgitada välja eelmise terviseuuringu aeg ning täita küsimustik.
Uuringule eelneval päeval on lubatud teha vaid kerget trenni, pigem teha trennivaba päev.
Uuringu läbiviimiseks on oluline, et tervislik seisund oleks hea ja puuduksid vigastused. Ägedast haigusest (palavik, viirus- ja nakkushaigused, köha, nohu) peaks möödas olema vähemalt paar nädalat.

UURINGUPÄEVAL

Selleks, et uuringu tulemused oleksid pädevad ja peegeldaksid noorsportlase tervislikku seisundit õigesti, peaks uuringupäeval hoiduma igasugusest treeningust. Oluline on, et noorsportlane sööks 1,5-2 tundi enne uuringut ja tarvitaks piisavalt vedelikku. Kohvi või kanget teed uuringupäeval juua ei tohiks. Samal ja eelneval päeval vältida alkohoolseid jooke.

Palun tulge uuringule 15 minutit varem, et jõuaksite riideid vahetada ja vajadusel kohapeal küsimustiku täita.

UURINGULE PALUME KAASA VÕTTA:

  • Isikukoodiga dokument;
  • Spordiriided ja -jalanõud;
  • Pesemisvahendid;
  • Täidetud küsimustik;

 

Info ja registreerimine

VEERENNI FILIAAL:
Telefonil 699 6515

VIIMSI FILIAAL:
Telefonil 6557056 

või online- veebiregistratuuris

Registreerimiseks on vajalik noorsportlase isikukood ja treeningkordade arv nädalas.

Vastuvõtuajast/uuringust loobumisel palume teavitada Spordimeditsiini SA registratuuri vähemalt 24 tundi enne märgitud aega. Kui patsient ei tule uuringule/vastuvõtule ja sellest ei teata, siis jätab Spordimeditsiini SA endale õiguse patsienti edaspidi mitte teenindada seni, kuni patsient tasub teostamata uuringu/vastuvõtu kehtiva hinnakirja järgi.

 

Arstid

dr Leena Annus

dr Ants Kiviselg

dr Muza Lepik

dr Pii Metsavas

dr Katrin Raudsik

dr Marge Šuman

dr Virve Vask