Terviseuuringu kompleksid

Sõltuvalt treeningkoormusest ja spordialast on võimalik valida järgnevate terviseuuringu komplekside vahel:

KOMPLEKS A:

Selle terviseuuringu kestus on umbes 1,5–2 tundi.

Sobib kõigile, kes on oma tervisenäitajatest huvitatud, nii spordiga tegelejatele kui ka neile, kes alles alustanud või kavatsevad harjutama hakata. Uuring annab võimaluse teadvustada riskifaktoreid ning planeerida organismile sobivat treeningut/liikumist.

KOMPLEKS B:

Selle terviseuuringu kestus on umbes 2–2,5 tundi.

Sobib enese- ja pulsikontrolliga treenivatele tervise-, harrastus- ja profiratturitele/jooksjatele. Laktaadi määramisega spordialaspetsiifiliselt veloergomeetril või jooksurajal sooritatud kardiaalsel koormustestil saab otsustada lihastöö energeetiliste allikate kasutuse ökonoomsuse üle (süsivesikute/rasvhapete kasutamine), täpsustada pulsilävesid ja anda hinnanguid treeningute efektiivsuse kohta.

KOMPLEKS C:

Selle terviseuuringu kestus on umbes 2–2,5 tundi.

Sobib regulaarselt ja sihikindlalt treenijatele kõigil vastupidavust nõudvatel spordialadel ning südame-vereringe või hingamisprobleemidega sportijatele. Kardiopulmonaalsel koormustestil toimub töösuutlikkuse ja koormustaluvuse detailsem ja täpsem testimine. Saadud tulemused kirjeldavad töövõime, südame-veresoonkonna ja hingamissüsteemi seisundit ning nende omavahelisi seoseid.

KOMPLEKS D:

Selle terviseuuringu kestus on umbes 2–2,5 tundi.

Sobib vastupidavusaladel sihikindlalt treenivatele ja võistlevatele harrastus- ja profisportlastele, kes soovivad saada ülevaadet kardiopulmonaalse süsteemi funktsioneerimisest ning lisaks täpsustada organismi energeetilist ökonoomsust. Pulsilävede määramisel võetakse arvesse nii laktaaditesti tulemusi kui gaasiainevahetuse näitajaid.

 

Kui eesmärk on jälgida oma koormustesti näitajaid dünaamikas, soovitame korduval uuringul valida sama kompleksi.

 

Info ja registreerimine

VEERENNI FILIAAL:
Telefonil 699 6515

VIIMSI FILIAAL:
Telefonil 6557056 

Registreerimiseks on vajalik patsiendi isikukood.

Vastuvõtuajast/uuringust loobumisel palume teavitada Spordimeditsiini SA registratuuri vähemalt 24 tundi enne märgitud aega. Kui patsient ei tule uuringule/vastuvõtule ja sellest ei teata, siis jätab Spordimeditsiini SA endale õiguse patsienti edaspidi mitte teenindada seni, kuni patsient tasub teostamata uuringu/vastuvõtu kehtiva hinnakirja järgi.

 

Arstid

dr Ants Kiviselg

dr Muza Lepik

dr Krista Lääne

dr Pii Metsavas

dr Katrin Raudsik

dr Marge Šuman

dr Meelis Vainu

dr Virve Vask